FH ROYAL - DEN EKTE KONGEN ER TILBAKE

I januar 1987 lanserte Volvo Norge F12 Royal i ett begrenset opplag på 200 unike nummererte biler. Bilene har for lengste gått inn i norsk transporthistorie som legender med bakgrunn i kjøretøyutviklingen og kvaliteten som Volvo F12 representerer og de gjenværende bilene er i dag ettertraktede samleobjekter.

I 2022, nøyaktig 35 år etter lanseringen av den originale F12 Royal vil de første kundesolgte FH Royalene rulle ut på veiene i Norge. Bygget på den Royalistiske familiearven får alle bilene de samme hovedtrekkene med svart metallic førerhus, svart originalt Volvo skinninteriør, premium rødlakkert ramme, Dura Bright aluminiumsfelger, gangbord i dørkaluminium på trekkvogn og spesialdesignet Royal foliering. Metallplaketten fra 1987 er ikke glemt og monteres på dashbordet med transportør sitt navn inngravert.  

Volvo FH har gjennom flere utviklingstrinn siden lanseringen i 2012 blitt et verktøy og en plattform som representerer en kvalitet som vi i Volvo i dag er stolte av å relansere Royal navnet med. De som i dag kjøper en FH Royal kan være trygge på at de får et klasseledende produkt med unike funksjonaliteter som Volvo fortsatt er alene om å kunne tilby!

Ta kontakt med en av våre selgere til en bilprat

Espen Pallin
Selger Lastebil

Mob. +47 47479568
espen.pallin@wistlastbuss.no

Mats Aasegg
Selger Lastebil

Mob. +47 41580820
mats.aasegg@wistlastbuss.no

Terje Aure
Selger Lastebil

Mob: +47 91544307
terje.aure@wistlastbuss.no

Morten Johnsen
Selger Lastebil

Mob. +47 95022865
morten.johnsen@wistlastbuss.no

Trond Arnø
Selger Lastebil

Mob: +47 90875280
trond.arnoe@wistlastbuss.no

Andreas Ytterland
Selger Lastebil

Mob: +47 45450075
andreas.ytterland@wistlastbuss.no

Joel Solem
Selger Lastebil
Mob. +47 45871471
joel.solem@wistlastbuss.no

Sondre Kjeldsand
Selger Lastebil

Mob: +47 90581923
sondre.kjeldsand@wistlastbuss.no

Inge Strømmen
Avdelingsleder

Mob: +47 91385755
inge.strommen@wistlastbuss.no